A XII. dinasztia letűntével Egyiptom a hükszószok kezébe került, akik Felső Földek urai néven váltak ismertté. A keletre fekvő Retjenu kopár vidékéről vándoroltak állataikkal a Nílus deltájának dús legelőire. A pásztorok letelepedése után megjelentek kereskedőik is, hogy Egyiptom gazdagságát a maguk javára kamatoztassák. Olyan rátermettnek bizonyultak a közigazgatásban, hogy fokozatosan kiszorították az irányításból a gyenge egyiptomi kormányzókat, mígnem minden hatalom az ő kezükben összpontosult. Előretörésük jobbára vérontás nélkül, a politikai és a gazdasági kényszer finomabb eszközeinek alkalmazásával zajlott. Királyaik nem viselték szívükön az ország sorsát, prédának tekintették önnön céljaik megvalósításában; egyiptomi elődeik szokásait majmolták, s ezzel lényegében sikerült elérniük, hogy a nép behódolt nekik. A XVII. dinasztia korára, az addig eltelt több mint kétszáz év során megszilárdították hatalmukat, melynek központja északi székhelyük, Het-Uart (Avarisz) lett.
Rendelés leadásnál érdemes regisztrálni!
A megrendelt és átvett termék értékének 10%-át utána pontok formájában visszakapod. (Akciós termék esetén 4%-ot). A pontokat 360 napig tudod levásárolni.
**********
Szállítási díjak (2023.05.13.-től) |
Packeta csomagpont - Magyarország |
990 Ft (15.000 Ft felett ingyenes) |
Packeta házhozszállítás belföldön |
1 690 Ft |
Packeta - Házhozszállítás Szlovákia: |
3590 forinttól |
Személyes átvétel (Budapest, IX. ker): |
INGYENES |
GLS futár belföldön: |
1 890 Ft |
GLS csomagpont belföldön: |
1 390 Ft |
Foxpost automata: |
1 340 Ft |
Külföldre a Packeta futárszolgálattal küldünk csomagot. A díj a zónától függ. Külföldi szállítás részleteiért klikk ide: Szállítási díjak